Interiérový design řadového domu v Praze, Prosek

BALANCE-DESIGN_radovy_dum_2022_PH-MASTER-05

Řadový dům, v dnešní době stále ve výstavbě populární, má i přes své plusy nějaké ty nedostatky. I přes snahu architektů, se ne vždy pokaždé se podaří dobře vyřešit dispozice bydlení v řadě. V nevýhodě jsou ti více středu dlouhého domu a naopak, krajní byty získávají více pozitiva. Velmi také záleží na orientaci vůči světovým stranám, tak aby řadový dům byl dobře prosluněn. Co naopak je velkým bonusem, je kousek zeleně a dostatek prostoru. Tyto domy jsou většinou stavěny pro standardní čtyřčlennou rodinu, kterou určují v základu 3 ložnice.

Během let se však klientova rodina rozrostla, bylo tedy nutné řešit celý prostor pro 6 lidí. To bylo výzvou.


V domě, který se zdá být opravdu velkorysý pro klasickou domácnost také bylo nedostatečné místo pro vlastní jídelnu. Naštěstí, obývací pokoj je rozlohou velmi prostorný, jídelní stůl se tak nabízel zakomponovat přímo do centra všeho dění.

Dalším požadavkem také zaznělo: zakomponovat nábytkově pracovnu tak, aby pán domácnosti měl dostatek soukromí pro svoji práci i koníčky.
Pokoj, určený v projektu jako pracovna, bylo nutné přenechat jednomu ze synů.

V tomto projektu, který se mi dostal na stůl, však bylo také nutné dořešit nejen pokoj pro dospívajícího dospívajícího teenagera, ale také další tři děti. Vše s ohledem na finanční stránku celé velké rodiny.

Na detailech záleží

I zdánlivě obyčejné, jednoduché prvky – masivní stůl, světlá dřevina, atp. mohou vytvořit celkový harmonický dojem.

Cílem tak byla nálada – pohoda – útulnost a lehkost bytí.

Velmi důležité je, když je interiér řešený komplexně od kuchyně, obývací prostor, zapomínaná předsíň až po ložnici.

Reference od klienta Návrh nám velice pomohl. Plán původního architekta pro řadový domek totiž nepočítal se čtyřmi dětmi a chyběl prostor pro pracovnu, což se podařilo vyřešit. Paní Simona nám pomohla barevně a materiálově doladit interiér k již položené podlaze a kuchyni. Dále byl návrh pokojíčků propojen s katalogovými položkami požadovaného rozměru a materiálu, což nám velmi usnadnilo pořízení vybavení.
Jirka Těšitel
Kontakt

Sedněme si k tomu

Napište mi a domluvme si společnou schůzku, nebo konferenční hovor. V klidu probereme vaši představu o novém interiéru.

Loft,And,Vintage,Interior,Of,Living,Room,,Blue,Sofa,On