Návrh interiéru rezidence v Praze, Košíře

balance-design_apartmanKosirePH2021-master-02

Výchozím prvkem tohoto apartmánu, potažmo celé rezidence, je architektonická dominanta - velké, dominantní prosklení s impozantním výhledem na centrum Prahy, které značně ovlivnilo celkové řešení dispozice umístění nábytku. V návrhu jsem se tak snažila plně respektovat tento architektonický názor. Důležité tak bylo, aby klient mohl mít nerušený výhled na celkové působivé panorama, ze všech pozic v daném prostoru.

Zásadním požadavkem klientů byla kuchyňská linka, s dostatečným prostorem pro vaření v páru a velká pohodlná sedačka s vhodně umístěnou televizí.

Návaznost na krásné výchozí materiály – dřevěnou, olejovanou podlahu, kvalitní lakované dveře a okna, jenž si klient v této rezidenci připlatil.

Limitem pro návrh naopak byl celkově menší prostor, téměř čtvercového půdorysu s kterým jsem se musela na začátku trochu poprat. Vzniklo díky tomu několik jednoduchých půrorysných řešení, které jsme s klientem řešili z různých pohledů.
Nakonec však toto dispoziční řešení byla krásná výzva, i pro další návaznost.

Nosné prvky designu

Tento návrh interiéru nových rezidenčních prostor v Praze Košířích je důkazem toho, jak může vybavení, ve dnes již standardních a stále nadčasových přírodních odstínech, působit uklidňujícím dojmem.


Kombinace barev, kvalitního materiálu i volba tradičních značek domácích výrobců sedacího nábytku tak vytvořili příjemný prostor pro žití.


Tyto body tak patří k zásadním prvkům výsledného interiérového designu.
Odpočinek v takovém prostoru působí velmi hřejivým dojmem, ať už se jedná o sledování televize, četbu literatury nebo jen pohled z okna.

Spokojený klient Simona je sympaťačka a během pár schůzek nám vytvořila parádní návrh ložnice, předsíně a především obýváku s kuchyní, kde to nakonec vyhrála praktická dispozice, která nás samotné nenapadla. Hned napoprvé skvěle trefila i barvy a materiály, takže jsme nemuseli nic zdlouhavě vybírat. Hodil se i kontakt na šikovného truhláře, se kterým navíc dořešila i všechny nezbytné detaily. Děkujeme za super bydlení!
Tomáš Tlučhoř Praha
Kontakt

Sedněme si k tomu

Napište mi a domluvme si společnou schůzku, nebo konferenční hovor. V klidu probereme vaši představu o novém interiéru.

Loft,And,Vintage,Interior,Of,Living,Room,,Blue,Sofa,On